Tüm Sonuçlar

                                        35. ISTANBUL MARATONU SONUÇLARI (17 Kasım 2013)

                                        34. AVRASYA MARATONU SONUÇLARI (11 Kasım 2012)

                                        33. AVRASYA MARATONU SONUÇLARI (16 Ekim 2011)

                                        32. AVRASYA MARATONU SONUÇLARI (17 Ekim 2010)

                                        31. AVRASYA MARATONU SONUÇLARI (18 Ekim 2009)

                                        30. AVRASYA MARATONU SONUÇLARI (26 Ekim 2008)

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

MARATON ŞAMPİYONLARI
KADINLAR
2013 1. Rebessa Kangogo Chesir (KEN) 2.29.05
2012 1. Koren Jelela Yal (ETH) 2.28.06
2011 1. Alemitu Abera (ETH) 2.27.56
2010 1. Ashu Kasım (ETH) 2.27.25
2009 1. Bizunesh Urgesa (ETH) 2.32.45
2008 1. Nailya Yulamanova (RUS) 2.30.17
2007 1. A.Bayisa Tesema (ETH) 2.29.05
2006 1. Madina Biktagirova (RUS) 2.28.18
2005 1. Madina Biktagirova (RUS) 2.34.25
2004 1. Svetlana Demidenko (RUS) 2.34.25
2003 1. Rimma Dubovik (UKR) 2.36.49
2002 1. Rimma Dubovik (UKR) 2.37.20
2001 1. Ludmila Puskina (UKR) 2.38.21
2000 1. Rodica Chirata (ROM) 2.37.39
1999 1. Adriana Barbu (ROM) 2.35.57
1998 1. N. Galushka (BLS) 2.38.10
1997 1. Adriana Barbu (ROM) 2.34.39
1996 1. P. Elena (UKR) 2.37.38
1995 1. Firaya Sultanova (RUS) 2.34.44
1994 1. Serap Aktaş (TUR) 2.46.42
1993 1. Elena Spetova (RUS) 2.48.10
1992 1. Buia Aurica (ROM) 2.26.29
1991 1. Jacki Davis (GB) 2.49.24
ERKEKLER
2013 1. Abraham Kiprotich (KEN) 2.12.28
2012 1. Stephan Chebogut (KEN) 2.11.05
2011 1. Vincent Kiplagat (KEN) 2.10.58
2010 1. Vincent Kiplagat (KEN) 2.10.42
2009 1. Kasime Adilo Roba (ETH) 2.12.14
2008 1. Kasime Adilo Roba (ETH) 2.11.16
2007 1. David E. Cheruiyot (KEN) 2.10.56
2006 1. Mindaugas Pukstas (LTU) 2.12.49
2005 1. Joseph Mbithi (KEN) 2.15.13
2004 1. David Kiptanui (KEN) 2.18.19
2003 1. Belay Welashe (ETH) 2.18.42
2002 1. David Kiptanui (KEN) 2.18.42
2001 1. Turbe Bedaso (ETP) 2.18.21
2000 1. Rop Josephat (KEN) 2.17.03
1999 1. Taye Moges (ETP) 2.13.55
1998 1. Taye Moges (ETP) 2.15.28
1997 1. Taye Moges (ETP) 2.13.37
1996 1. Stephen Langart (KEN) 2.18.51
1995 1. Stephen Langart (KEN) 2.17.26
1994 1. B. Goromonzi (ZIM) 2.24.58
1993 1. Jacop Ngunzu (KEN) 2.20.43
1992 1. Cihangir Demirel (TUR) 2.23.28
1991 1. Terry Mitchell (GB) 2.23.28
1990 1. Gazi Aşıkoğlu (TUR) 2.23.09
1989 1. Aydın Çeken (TUR) 2.27.41
1988 1. Ahmet Altun (TUR) 2.15.06
1987 1. Jeus Worsner (DEN) 2.16.08
1986 1. Hanefi Atmaca (TUR) 2.23.20
1985 1. Mehmet Terzi (TUR) 2.12.50
1984 1. Mehmet Yurdadön (TUR) 2.22.30
1983 1. Ion Thompson (GB) 2.23.35
1982 1. İsmail Karagöz (TUR) 2.41.13
1981 1. Süleyman Sılacı (TUR) 2.31.40
1980 1. Necmettin Sağlam (TUR) 2.36.00
1979 1. Hasan Saylan (TUR) 2.35.39
15 KM ŞAMPİYONLARI
KADINLAR
2013 1.

Yenenesh Tilahun Dinkesa (ETH)

00.49.52
2012 1. Seboka Seyfu (ETH) 00.48.38
2011 1. Sosena Gezaw (ETH) 00.50.45
2010 1. Emily Chebet (KEN) 00.48.44
2009 1. Mare Ibrahimova (AZE) 00.50.56
2008 1. Luminita Talpos (ROU) 00.50.29
2007 1. Luminita Talpos (ROU) 00.48.42
2006 1. Binnaz Uslu (TUR) 00.50.30
2005 1. Binnaz Uslu (TUR) 00.53.42
2004 1. Arzu Berk (TUR) 00.58.05
2003 1. Miriam Wangari (KEN) 00.51.12
2002 1. Cathy Mutwa (KEN) 00.52.05
2001 1. Petrama Petkova (BUL) 00.55.00
2000 1. Ebru Kavaklıoğlu (TUR) 00.52.25
1999 1. Betozan Mihaela (ROM) 00.50.12
ERKEKLER
2013 1. Birhan Nebebew Tesfaye (ETH) 00.43.21
2012 1. Biruk Demiye (ETH) 00.43.57
2011 1. Atsedu Tsegay Tesfay (ETH) 00.44.05
2010 1. Abayneh Ayele Woldegiorgis (ETH) 00.45.43
2009 1. Henok Teseaye Heyi (ETH) 00.45.18
2008 1. Selim Bayrak (TUR) 00.43.54
2007 1. Shimelis Girma (ETH) 00.43.20
2006 1. Abraham Rotich (KEN) 00.44.01
2005 1. Tewodros Shiferanu (ETH) 00.44.25
2004 1. Iaroslav Musinschi (MDA) 00.45.58
2003 1. Sergey Ivanov (RUS) 00.44.48
2002 1. Kiplaget Eric (KEN) 00.45.37
2001 1. Jussi Utriainen (FIN) 00.45.29
2000 1. Abdulkadir Türk (TUR) 00.45.23
1999 1. Itok Benjamin (KEN) 00.44.38
8 KM ŞAMPİYONLARI
KADINLAR
2012 1. Veneta Cholakova (BUL) 00.40.18
2011 1. Julia Voss (GER) 00.35.55
2010 1. Johanna Bonnen (GER) 00.36.47
2009 1. Sydney Lorraine Yol (TUR) 00.40.33
ERKEKLER
2012 1. Furkan Aksuoğlu (TUR) 00.32.27
2011 1. İsa Yardımcı (TUR) 00.28.55
2010 1. Mehmet Kocabaş (TUR) 00.30.48
2009 1. Cenk Yol (TUR) 00.40.28